KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12826140
nr 1282 6140
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st, Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 11x15,5 & 15,5x11 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:38:30
20/10 19:59:37